IRL Naiskogu kutsub naisi liituma Kaitseliiduga

IRL Naiskogu IREN pidas Narvas oma üldkogu, kus valiti organisatsioonile uus juhatus ning esinaine. Esinaiseks valiti tagasi Kihnu saarelt pärit Riigikogu liige Annely Akkermann. Aseesinaisteks valiti Riina Solman, Kadri Tillerman ja Reet Trei.

„Meie juhatuse liige Ulla Preeden on Kaitseliidu Vanemate Kogu liige ja vähemalt 6 IRENi Tallinna klubi naist on juba otsustanud Kaitseliitu astuda. Kutsun kõiki Eesti naisi ühinema Kaitseliiduga! Kaasa löömine Kaitseliidus või Naiskodukaitses on see vähene, mida iga Eesti kodanik saab meie väikese riigi heaks ära teha,“ rääkis tagasi valitud IRENi esimees Annely Akkermann.

„Oma kodu ja pere kaitsmiseks välja õppimine ja Kaitseliitu kuulumine oli Eesti Vabariigi algusaegadel täiesti tavapärane. Austades traditsioone ja mõeldes tänasele julgeolekuolukorrale maailmas, oleks selle traditsiooni jätkamine igati loogiline samm. Kui me ise endid kaitsta ei oska, siis ei saa meid päeva lõpuks kaitsta ka keegi teine,” ütles Akkermann.

Annely Akkermann ütles, et üldkogu korraldamise asukohaks valiti Narva, kui oli valminud palju tähelepanu äratanud ja tunnustust pälvinud kolledžihoone. Samuti valiti Kolledži direktor Katri Raik möödunud aastal Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni poolt Aasta Naiseks. „IREN-ile on oluline kogu Eesti, oleme sihiteadlikult oma tegevust korraldanud nii, et aja jooksul jõuame oma traditsiooniliste sündmustega käia kõigis maakondades ja linnades. Narva on Eesti linn ja me teame, et siinsed elanikud on eestimeelsed, kes peavad oma riigiks Eesti riiki. Soovisime näidata, et samuti meie oleme narvameelsed,“ ütles Akkermann.

Akkermann toonitas, et IREN peab oluliseks, et rohkem ühiskondlikult aktiivseid naisi oleks poliitikas. Ta tõi eeskujuks välja Madeleine Albright’i, kes töötas Bill Clintoni valitsuses USA riigisekretärina, olles esimene naine sellel ametipostil. „Madeleine Albright on väljendanud mõtet, et naised, kes ei aita teisi naisi, lähevad põrgusse. See tähendab ka naiste rolli olla vajadusel abiks Ida-Virumaa naistele,” kinnitas Akkermann.

IRLi Naiskogu IREN on Euroopa Parlamendi Euroopa Rahvapartei fraktsiooni Naisühenduse (EPPW) liige.