Annely Akkermann: Nähtamatu vabatahtlik töö, määrab poliitikate ja poliitikute edukuse

Möödunud nädalavahetusel toimus Kihnu saarel MTÜ Isamaa ja Res Publica Liidu Naiskogu IREN suveakadeemia, mille loengusari keskendus lisaks naiste poliitikas osalemisele ka vabatahtliku töö vajalikkuse esiletoomisele. Esimene päev pühendati Kihnu pärimuskultuuri õpetamisega tutvumisele ning kogu ürituse vältel koguti heategevusliku kohvimüügiga raha Lootuse Küla naistekeskuse rajamiseks.

„Suveakadeemia on traditsiooniline IRL-i naiskogu suvesündmus, kuhu kutsutakse erakonna kõige tublimad vabatahtlikud,“ ütles Annely Akkermann, kes oli kihnlasena ja IREN-i esinaisena ettevõtmise peakorraldaja.

“Avalikkuses tuntud poliitikute taga seisab tihti väga suur hulk vabatahtlikke inimesi, kes ei tööta poliitikuna, kuid poliitikale kaasa elades tunnevad selle vastu huvi ja abistavad oma võimete ning võimaluste piires. Ilma nende inimesteta pole võimalik otsuseid ega poliitikaid ellu viia. Vabatahtlikud on kui jäämäe nähtamatu osa, ilma milleta ei ulatu tipp vee peale,” rõhutas Annely Akkermann vabatahtliku töö olulisusest.

Akkermanni sõnul oli naiste suveakadeemial neli eesmärki: erakonna liikmete kultuuripildi avardamine, naiste poliitikas osalemisele ärgitamine, heade ideede jagamine ja tähelepanu äratamine pärimuskultuuri õpetamisele Kihnu koolis, mis pärast mitmete aastate pikkust katsetamist on tema hinnangul väga hästi korda läinud. Selle kinnituseks esines rahvamajas Kihnu kooli viiuldajate, akordionistide ja kitarristide ansambel ja põhjaliku loenguga SA Kihnu Kultuuriruumi tegevusest juhatuse liige Mare Mätas.

„Mul on hea meel, et osalejad tulid kõigega hoogsalt kaasa, eriti algatustega loovutada enda poolt tarbitava kohvi eest raha neile naistele, kes soovivad Lootuse külas rasketest sõltuvushaigustest vabatahtlikult vabaneda.

„Oleme IRL naiskogu esindusega käinud Kernu vallas Laitse lähedal tegutseva meeste alkoholi- ja narkosõltlaste rehabilitatsioonikeskusega ise tutvumas. Selle tegevus on aastatega end igati õigustanud, inimesed on seal reaalselt abi saanud. Taolist keskust on väga ka naistele tarvis. Soovime selle rajamist edaspidigi toetada – kogume heategevusliku kohvimüügiga raha erakonna suvepäevadel augusti lõpus,“ rääkis Akkermann. Vt lisaks http://www.lootusekula.ee/

Kihnu kahepäevasel seminari astus üles veel Põlva maavanem Ulla Preeden, kes pidas ettekande teemal „Rohkem naisi poliitikasse!“ ja tutvustas IRENi projekti vastava alusuuringu esialgseid tulemusi. Tema sõnul tuleks uuringu tulemusi tutvustada eeskätt just meestele, kelle kätes on täna võimuhoovad, just nende arusaamine naiste olulisusest poliitikas tagab naiste osalemise.

Naiste vajalikkusest poliitikas kõneles ka Liisa-Ly Pakosta, kelle eestvedamisel osaleb IREN 13 riigi projektis „Rohkem naisi poliitkasse 2014 Europarlamendi valimistel“ ning kõneles kohalikest valimistest Euroopas. Pakosta leidis, et naistel õnnestub erinevate ühiskonnanähtuste põhjuste selgitamine ja vastavalt vajadusele kas nende edendamine või lahendamine meestega võrreldes keskmisest paremini, sest naised mõtlevad tervikule, asjade ja tegude ajenditele.

Naiste tegevust tunnustades rääkis põllumjandusminister Helir-Valdor Seeder osalejatele sellest, miks oleks Eesti naisel just maal hea elada ning riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson Euroopa Liidu ees seisvatest väljakutsetest.

IREN-i ühenduses kuulub 7 piirkondlikku naisklubi: Tallinn, Harju, Lääne-Virumaa, Tartu, Läänemaa ja Pärnumaa. Tänavu lisandus veel Järvamaa klubi. Poliitilise ühenduse ideaaliks on võetud isikuvabadusel põhinev kristlik-demokraatlikke tavasid austav ja hooliv ühiskond.

Pildigalerii: http://on.fb.me/13FjQU8