Annely Akkermann: IRL kahekordistas oma toetuse Pärnumaal

Suures pildis võib IRL oma valimistulemustega Pärnumaal igati rahul olla. Võrreldes eelmiste valimistega 2009. aastal, suurenes IRLi toetus 10,4 protsendi ja 3489 hääle võrra. IRLi valimisnimekirjade poolt anti Pärnumaal 6542 häält.

Suurendasime oma toetuse kahekordseks. Kahtlemata võivad IRLi liikmed ja kandidaadid tunda rõõmu õnnestunud tööst ja kasvanud usaldusest. Arvan, et IRLi toetajatelgi on heameel teada, et neid on üheskoos üle Pärnumaa nii palju.

Eesmärk täidetud

Üleriigiliseltki täitsime valimiste eel püstitatud eemärgi pälvida riigis vähemalt 100 000 eestimaalase toetus. IRLi poolt hääletas üle Eesti enam kui 107 000 inimest, mida on 15 000 võrra rohkem kui eelmistel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel neli aastat tagasi.

2013. aastal saavutasime erakondade konkurentsis Pärnumaal teise koha, jäädes liidrist, Keskerakonnast, maha vaid 0,3 protsendi ja 106 häälega.

IRL oli valijate esimene erakondlik eelistus kuues maakonnas: Hiiumaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Raplamaa, Viljandimaal ja Võrumaal.

IRLi nimekirjad pandi välja Pärnumaa 11 omavalitsuses. Parima tulemuse saavutas erakonna nimekiri Audru vallas, leides 1654 valija (71,94 protsenti) toetuse, sealjuures sai vallavanem Siim Suursild 324 häält (14 protsenti) ja erakond pälvis vallavolikogu 17 kohast 14. Üle Eesti saavutas IRL absoluutse enamuse 15 omavalitsuse volikogus.

Valimiste tulemusel hakkab kaheksa omavalitsuse (Audru, Häädemeeste, Pärnu, Sindi, Halinga, Sauga, Tori ja Tahkuranna) volikogus tööle 39 IRLi nimekirjas kandideerinud inimest.

Saame rõõmu tunda erakonnakaaslaste üle, kes saavutasid oma valimisliitu juhtides suurepäraseid tulemusi nii isiklikult kui meeskondlikus arvestuses. Kihnu vallavanema Ingvar Saare poolt anti 61 häält (19,55 protsenti) ja tema juhitud valimisliit hõivas kõik Kihnu vallavolikogu kohad. Paikuse vallavanema Kuno Erkmanni poolt anti 685 häält (48 protsenti) ja tema juhitud valimisliit võttis Paikuse vallavolikogu 15 kohast endale 14.

Tulemuse alus

Meie arvates oli hea tulemuse aluseks see, et kuulasime inimesi juba pool aastat varem. Üle Eesti vastas meie küsitlusele enam kui 30 000 inimest, neist Pärnumaalt üle 2000.

Küsitlustega saadud hinnanguid analüüsiti hoolsalt ja tulemused võeti arvesse omavalitsuste valimisprogrammide koostamisel. Saime teada, milliseid valdkondi hinnatakse igas omavalitsuses hästi korraldatuks ja missugustes valdkondades leiavad elanikud puudusi.

Nende teadmiste põhjal koostatud valimisprogrammid ja meie antud lubadused kõnelesid inimestega nende muredest.

Pärnu linna rahvas ootab kahtlemata muutust suhtumises inimestesse, ärakuulamist ja elanike vajadustega arvestamist. Tugevat inimest ei iseloomusta mitte arrogantsus, vaid oskus mõista teist, tunnistada vigu ja teha muutusi eelkõige oma käitumises.

Pärnumaa IRL tänab neid, kes meiega oma mõtteid jagasid ja meid valimistel usaldasid. Usalduse saavutamine nõuab empaatiavõimet, aega ja kannatust, aga selle kaotamiseks kulub vaid hetk. Soovin kõigile vastvalitud volikogude liikmetele sooja südant, meelerahu ja mõtteselgust.